Klemen Ilovar (1989) je predstavnik mlajše generacije slovenskih fotografov. V njegovi umetniški praksi je pogosto prisotno zanimanje za fotografski medij s katerim raziskuje pomene podob. Soavtor knjige je grafični oblikovalec Till Hormann (DE).
Matej Sitar (1980) se ukvarja predvsem z dokumentarno avtorsko fotografijo. Pri svojem delu odkriva razmerja med posameznikom in njegovo okolico. Je ustanovitelj založbe fotoknjig The Angry Bat, ki deluje od leta 2012.
Jaka Babnik (1979) je umetniški in profesionalni fotograf. Skozi svojo prakso mapira deviantne pojave sodobne družbe. Leta 2012 sta s sodelavcem Boštjanom Pavletičem ustanovila založbo Rostfrei publishing, ki je specializirana za izdajo fotoknjig.
Dejan Habicht (1960) je fotograf in konceptualni umetnik, glavni temi njegovega dela sta dolgčas in vsakdan.
Tanja Lažetić (1967) je vizualna umetnica, ki svoje delo ustvarja skozi fotografijo, video, instalacijo, performans in fotoknjige. Pri delu se ne omejuje z mediji, temveč išče povezave med njimi, saj jo zanimajo meje sodobnega izraza.
Simon Chang (1978) je prodoren dokumentarni fotograf, ki se je rodil na Tajvanu. Fotografijo je študiral na praški FAMU, danes živi in ustvarja v Sloveniji. Je izrazito predan mediju fotografske knjige.
Jože Suhadolnik (1966) je eden najpomembnejših slovenskih dokumentarnih fotografov. Že zelo mlad je fotografiral za jugoslovansko tiskovno agencijo Tanjug in revijo Mladina. V začetku devetdesetih je kot fotoreporter delal za časopis Dnevnik in revijo Mladina. Danes je zaposlen na časopisu Delo.